ספיר | Sapphire

ספיר היא האבן המתאימה לכל מי שנולד בחודש ספטמבר. עם צבעה הכחול העשיר והעמוק עוצר הנשימה, ספיר נחשבת לאבן החן של הנשמה.

אבנים מלכותיות אלה מביאות איתן הגנה ועושר, הן מסמלות חוזק וכוח רוחני וגם אדיבות, תבונה, למידה וחוסן נפשי.

האמונה אומרת שאבן הספיר מגינה על העונדים אותה מרוחות רעות ומעיניים רעות דבר המקנה לה סגולות של קמע בעל עצמה גדולה.

כשמדברים על ספיר – לרוב הכוונה לאבן בצבעה הכחול, אף על פי שהיא קיימת בכל צבעי הקשת (מלבד הצבע האדום, שתצורה זו של האבן סווגה כרובי)
ספיר היא אחת מ12 אבני החושן ביהדות.

אבנים ואסטרולוגיה
.לכל מזל אסטרולוגי יש את אבני החן שמהדהדות איתו, ומתאימות לו במיוחד
האמונה שבאבנים מהטבע יש תכונות אשר מעצימות את מי שמחזיק באבן, ממלאות אותו באנרגיה וגורמות לו להתחבר אל הכוחות הפנימיים שבו

סגולות אנרגטיותהספיר מסמלת נאמנות, אצילות כנות והגינות. הספיר מסייעת למיקוד מחשבה, לעמידה במשמעת עצמית גבוה, וניתוב נכון של כוחותינו.
מחזרת החלטיות, יכולת הישרדות, אומץ והתמודדות תוך שמירה על מיקוד ואיזון, מעודדת הבעה עצמית ומשמעת עצמית.מסמלת טוהר שמימי. מעודדת להגשים את הייעוד, ולעבוד עם חלומות. אצל אנשים מסוימים תעורר את הדחף הראשוני להתחבר לייעוד. ניתן לצרף אותה לטיפולי הילינג בהנחה על הצ’קרות בהתאם לצבע של אותה ספיר.
מחזקת את הקשר המודע או הלא מודע עם הנשמה, מה שמכונה “העצמי הגבוה”. מחזקת תקשור, חיבור להדרכה הפנימית ולמדריכים חיצוניים.באופן כללי היא אבן מרגיעה. עוזרת להרגיע רגשות קשים וסוערים של כעס וקנאה. טובה לשמירה על זוגיות ומערכות יחסים קרובות.

 מחדדת בהירות מחשבתית ואת יכולת ההבנה. עוזרת לחשוב בצורה מעמיקה וצלולה.  עוזרת לברור את העיקר מהטפל ולהתמקד בדברים החשובים. עוזרת לנקות מחשבות שליליות ומיותרות מהמחשבה המודעת. נותנת עידוד ומוטיבציה להתחיל לבצע דברים ולהתמיד בהם.

מאזנת באופן כללי את מערכת הדם. מרגיעה שטפי-דם וטובה לטיפול בורידים ועורקים בעייתיים. מחזקת את המערכת החיסונית. נחשבת כאבן מקררת וניתן להשתמש בה להורדת חום. מתאימה למצבים דלקתיים שונים.

https://bit.ly/2ZfOGCy להתרשמות מתכשיטים משובצים אבני ספיר:

תודה שקראתם,
שלכם,
ליאת