פרחים ונשים

פרחים תמיד גורמים לי לחייך. גם אחרי יום ארוך בעבודה, כשהבית הפוך, הכיור מלא והרגליים קורסות – זר פרחים חינני על השולחן הופך ברגע את הבית לקסום ואותי למאושרת.
אני יודעת שאני לא היחידה שפרחים מעלים חיוך על פניה, אז מה יש בפרחים שגורמים לנו להרגיש טוב כל כך? יצאתי לבדוק וחזרתי במנהרת הזמן עד לימי קדם… הכל על הקשר בין פרחים – לנשיות.

קפיצה קטנה בזמן

בחיפוש המרתק שלי בנבכי ההיסטוריה גיליתי שמאז ומעולם פרחים סימלו את דפוסי החשיבה של תרבויות שונות ביחס לחיים בכלל, ולנשיות בפרט.
למשל במצרים, סין ויוון העתיקות, נחשבו הפרחים להתגשמותן הארצית של האלות. נעשה בהם שימוש כדי להלל ולעודד את יופיין של הנשים, פוריותן ומחזוריותו של הטבע.
יתרה מכך: בתקופה הוויקטוריאנית, לא מעט בזכות בת האצולה ליידי מרי מונטגיו, התפתחה באירופה שפה שלמה, מקסימה ומופלאה, שאפשרה לבטא באמצעות פרחים, רגשות שלא ניתן היה לבטא במילים.

גם האמנות מצאה בפרח קסם מיוחד: וויליאם שייקספיר מילא מחזות וסונטות בהשוואת האישה לפרח, ומשוררים רבים מצאו דמיון בין איבר הפריון של הצמח ותהליך התפתחותו, לבין פרקי חייה של האישה.

תליון מטבע וינטאג

תליון מטבע וינטאג

הזווית המדעית

אבל דברים השתנו מאז ימי הרומנטיקה של שייקספיר. בעולם הטכנולוגי, הקר והמנוכר של היום, לפעמים נדמה שחלק מן החיבור לטבע קצת הטשטש.
פרח קטן, יפה למראה, נעים למגע ובעל ריח משכר, הוא היצירה המופלאה ביותר של הטבע שמזכירה לי שגם אני חלק בלתי נפרד ממנו. כשמערכת החושים שלנו נתקלת בזר פרחים הרושם שהיא מקבלת ממנו כה גדול, עד שיש בכוחו להשפיע על כל החוויה והתודעה שלנו.

וזה מדעי! גם מחקרים גילו ששהייה בסביבת פרחים לא רק מפחיתה חרדות ורגשות שליליים – כי אם גם מעודדת אהבה עצמית וחמלה חברתית! בזכות החשיבות הגדולה שלהם בטבע (פריחה ולבלוב לאחר החורף הרעב) המוח שלנו מתוכנת ביולוגית לראות בפרחים סימן מבשר טובות.
הענקה או קבלה של זר פרחים יכולים לשחרר סרוטונין (נוגד דיכאון) ואוקסיטוצין (הורמון האהבה). המלצה שלי – נסו בעצמכם 😊

 

 

ובנימה אישית…

הערכים שאני פועלת לפיהם בחיים – וכנ"ל בעיצוב התכשיטים שלי – הם חיבור לטבע, לשורשים, לנשיות, לזיכרונות טובים ולאנרגיות החיוביות שלנו. משם נובעת האהבה שלי לפרחים.
הארעיות והשבריריות שלהם מזכירות לי שגם מערכות היחסים החשובות בחיים שלנו, בדיוק כמו הפרחים, הן לא דבר מובן מאליו. הן עדינות, זקוקות לטיפוח מתמיד, טיפול מסור והרבה תשומת לב ואהבה.

לכן גם בסופו של היום הכי ארוך בעבודה, כשהבית הפוך, הכיור מלא והרגליים קורסות – זר פרחים צבעוני על השולחן תמיד מזכיר לי מה חשוב באמת. ❤️🌼

פרחים ונשים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,תודה שקראתם


ליאת

אם את עדיין לא מקבלת מיילים ממני, ממש כדאי לך להרשם למועדון הלקוחות !
כולל הטבה לרכישה ראשונה ליחצי כאן להרשמה

↞↠✨↞↠↞↠✨↞↠↞↠✨↞↠

עיקבו אחרינו!
אתר

פייסבוק

אינסטגרם
טלפון נייד 052-2333618
אימייל info@liatgilad.com
https://goo.gl/eTZgSC לכל שאלה שילחו אלינו ווטסאפ

↞↠✨↞↠ ליאת גלעד ↞↠✨↞↠
תכשיטים לרגעים המרגשים בחיים